Gislinge A/S

Profil

Solidt håndværk og et godt forhold til kunderne

Lidt om os

Det startede i 2002

Gislinge A/S er ejet af Jesper Hass Hansen som også dagligt har det overordnede ledelsesansvar i virksomheden.
Jesper Hass Hansen har drevet Gislinge Mureren ApS siden 2002.

I 2011 opkøbte Jesper Hass Hansen Murermester Peder Hansen.

I 2012 opkøbte Jesper Hass Hansen virksomheden Holbæk Murerservice og udvidede firmaet med nyt personale og flere kunder.

Igen i 2016 udvidede Jesper Hass Hansen med opkøbet af Murermester Finn Janholm.
I 2021 opkøbte Jesper Hass Hansen entreprenørvirksomheden KJ Entreprise
Siden da er Gislinge Mureren ApS vokset og beskæftiger i dag ca. 45 medarbejdere inden for murer-, tømrer-, maler- samt kloak- og entreprenørfaget.

I 2024 overgår virksomheden fra anpartsselskab til aktieselskab. I den forbindelse skifter virksomheden navn til Gislinge A/S. Udover murer og kloak arbejder, tilbyder virksomheden nu også tømrer- og malerarbejde.

De 30 blå firmabiler ses ofte i bybilledet i lokalområdet, hvor langt størstedelen af Gislinge Murerens opgaver udføres. Dog varetages opgaver på hele Vestsjælland.

Gislinge Mureren ApS har et stærkt lokalt netværk i form af trofaste kunder, både private og erhverv og i form af et tæt samarbejde med andre lokale håndværkere inden for andre faggrupper.

1
Medarbejdere
1
År i branchen
1
Arbejdsbiler
0
Dejlige hunde
Administrationen

Medarbejdere

Jesper Hass Hansen

Direktør

Email : Jesper@gislinge.dk
Tlf: 40112873

Mads Christensen

Byggeleder Murer

Email: Mads@gislinge.dk
Tlf: 40112441

Jacques Andersen

Kloakmester

Email : kloak@gislinge.dk
Tlf: 20225408

Morten Sølvstrøm

Kloak projektleder

Email : morten@gislinge.dk
Tlf.: 61104011

Sophie - Gislinge Mureren ApS

Sophie Marcher

Teamleder HR & Økonomi

Email : Sophie@gislinge.dk
Tlf: 25940385

Susanne - Gislinge Mureren ApS

Susanne G. Mahler

Kontor / administration

Email : Kontor@gislinge.dk
Tlf: 59460563

Cato & Cæsar

Vagthunde

Scroll to Top
Scroll to Top